Caritas mówi „stop” związkom zawodowym

Caritas Diecezji Opolskiej zrezygnował z prowadzenia Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu. Powód? Pracownicy CRON założyli w Caritasie związek zawodowy „Solidarność” i zażądali podwyżek. Sprawę opisuje „Dziennik Zachodni”.

Caritas uznał, że nie weźmie odpowiedzialności za „placówki z przymusowym dyktatem”.

Niepełnosprawni i ich rodziny nie muszą na szczęście bać się o przyszłość ośrodka, bo przejmie go miasto. To również pozytywna wiadomość dla pracowników – mówi rzecznik prasowy śląsko-dąbrowskiej „S” Wojciech Gumułka. Dodaje, że „Solidarność” próbowała mediować między Caritasem i związkiem zawodowym, ale bezskutecznie.

Ksiądz, który kieruje Caritasem, prezentował skrajnie liberalne podejście do związków zawodowych – mówi gazecie Gumułka.

Ksiądz dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej Arnold Drechsler, nie chciał sprawy komentować.

Dyrektor ośrodka w Raciborzu Michał Lorenz, mówi, że pracownikom CRON jeszcze nie wręczył wypowiedzeń. Do końca roku pracujemy normalnie – zapewnia. Nie chce komentować konfliktu między „Solidarnością” i związkiem zawodowym.

Jak informuje „Dziennik Zachodni” Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Raciborzu zajmuje się niepełnosprawnymi z całego powiatu raciborskiego, ma prawie 100 podopiecznych w wieku od 2 do 20 lat.

[2006.08.10] WP.pl

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: