PFRON chce zwrotu od Caritas ponad 14 mln zł

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych żąda od płockiego Caritas zwrotu ponad 14,6 mln zł, uznając, że nie został tam zrealizowany żaden z czterech projektów, na które środki te zostały przekazane w 2006 roku.

Według płockiej Caritas, wewnętrzny audyt wykazał nieprawidłowości w rozliczeniu środków otrzymanych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jednak część pieniędzy wydano zgodnie z przeznaczeniem, w związku z czym nie powinny one podlegać zwrotowi.

Jak poinformował w czwartek (10 czerwca) na konferencji prasowej kanclerz kurii diecezjalnej ks. Mirosław Milewski, wyniki audytu w płockiej Caritas zostały przekazane płockiej Prokuraturze Okręgowej, która prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości.

– Wyniki wykazały, że projekty były źle prowadzone. Potwierdzono nieprawidłowości w ich rozliczaniu – powiedział ks. Milewski.

Sprawa dotyczy czterech projektów, które dzięki wsparciu PFRON były realizowane w latach 2006-2008 przez płocką Caritas m.in. w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych i ich zatrudniania. Chodzi o organizowanie szkoleń i porad w niepełnym zakresie lub wykazywanie, że zostały one przeprowadzone, gdy faktycznie się nie odbyły.

PFRON z kolei podkreśla, że płocka Caritas nie zrealizowała żadnego z czterech projektów, na które otrzymała środki finansowe, co było bezpośrednią przyczyną rozwiązania umów. Fundusz podjął decyzję o skierowaniu sprawy do windykacji. Równolegle złożył pozew, w którym domaga się zwrotu całości środków.

[2010.06.10] RynekZdrowia.pl

Reklamy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: